INFO VÁM VŠEM

No Rating

INFO VÁM VŠEM

Vážení přátelé,
konečně máme hotovo. Začátkem června vyjde u Warner Music naše nové album. Ještě než to vypukne, chceme dát zprávu VÁM všem, kteří jste od počátku tvořili společenství stejně myšlenkově naladěných lidí jako jsme my.

Hlavně vám patří naše poděkování za letitou trpělivost a čekání na jakýkoli hudební výsledek. Když jsme se v roce 2011 vrátili zpět bez Petra, ale se vzpomínkou na něj, bylo zřejmé, že v žádném případě nechceme být těmi, kteří vymažou název OCEÁN ze světa, jakoby nikdy neexistoval. Jsme jako členové skupiny příliš lidsky propojeni a je to pro nás stále živá a srdcová záležitost.

Během pěti let, kdy se věci pomalu zastavovaly a rozjížděly, se pro skupinu odehrálo několik důležitých událostí: Zpěvačka a frontwomenka Jitka Charvátová se stala pevnou součástí skupiny a od písně “Doufám“ je navíc neodmyslitelným spolutvůrcem po stránce hudební a taktéž vytváří i grafickou podobu Oceánu.

Po odchodu Dušana Vozáryho, který příliš dlouho váhal ohledně nové budoucnosti skupiny, přišel posílit tradiční tvůrčí kvartet náš textař Petr Hons. Při práci na textech pomáhal na zrodu nových písní i muzikantsky a hledal si kytarovou či basovou polohu.

„Měl jsem s Honzou Vozárym nastíněno pár hudebních nápadů. K těm se přidala invence Jitky a Petra Honse a v tvůrčím rauši vzniklo několik dalších písní, jádro nového Vesmíru. Jsme vděčni, že znovu nastal magický tvůrčí čas mezi námi čtyřmi… jako dřív… s novými tvářemi…“ (Petr Kučera)

Smír mezi námi všemi „oceánskými“ i všemi v tomto Vesmíru. Podaná ruka prostřednictvím nové hudby a textů je naším dalším krokem k Vám.

„VE SMÍRU“

To je název alba.

Ještě než vyjde, věnujeme vám první píseň „DANTE“. I Dante Alighieri řešil před mnoha staletími problém vnitřního očištění, své vize pekla a problémy lidské slabosti a komplikovaných vztahů lásky a to všechno promítnul do své knihy “Božská komedie“. Tady vlastně příběh nového Oceánu a jeho členů jako lidí znovu začíná…

A máme ještě jedno překvapení: Album si můžete předobjednat už teď, a to ve dvou verzích.

V té první k albu přibalíme podepsanou fotografii z limitované série (u prvních 100 CD). Ta druhá je speciální limitka, v jejímž přiloženém bonusovém bookletu najdete svoje jméno i jména všech dalších, kteří si album v průběhu dubna objednají. Album obdržíte v týdnu jeho vydání, tedy s velkou pravděpodobností o pár dní dřív, než se objeví v obchodech. Je to vlastně dobrovolná, vámi přiznaná sounáležitost s tím, k čemu se společně hlásíme již mnoho let.

Vše podstatné se dozvíte na nových oficiálních webovkách www.oceancz.cz, které právě spouštíme…

Naše společné sny se proměňují v realitu. Tak buďme „VE SMÍRU“ a přejme si všichni jen to dobré.

OCEÁN – Jitka Charvátová, Jan Vozáry, Petr Kučera, Petr Hons

07.04. 2016

0 komentářů k “INFO VÁM VŠEM”

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *